چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم همایش یادیاران گراميداشت هفته بسيج

همایش یادیاران به مناسبت گرامي داشت هفته بسيج توسط حوزه مقاومت بسیج شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سالن همایش غدیر برگزار گردید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ، مراسم همایش یادیاران گرامیداشت هفته بسيج ،باحضور مهندس جلیل سالاری ، معاون محترم وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ، اعضای هیئت مدیره ،فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت، سردار حسين يكتا، خانواده معزز طلبه شهيدآرمان عليوردي  و جمعی از خواهران و برادران بسیجی شرکت برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای گروه سرود،رسول اسناوندی فرمانده حوزه مقاومت بسیج  ضمن تبريك ولادت حضرت زينب كبري (س) با اشاره بهبيانات مقام معظم رهبري در ديدار بسيجيان گفت:بسيج يك مكتب فكري و چارچوب عملي براي زندگي اجتماعي و كارزار در اين دنياي پرآشوب و فتنه است . بسيجي بودن يعني آماده ساختن با موانع و مشكلات و شرايط زيستي پاك و زيبا در اين دنياي سرشار از تعهد. در جامعه بسيجي ، نه تنها از جنگ قدرت خبري نيست بلكه افراد به دليل اعتقاد به تصدي امور توسط شايسته ترين ها ،از زير بار رياست طفره مي روند و ديگران را برخود مقدم مي دانند.

وی با بيان خلاصه ای از گزارش عملکرد حوزه مقاومت بسیج پالایش و پخش در سال 1401 ،افزود: حوزه مقاومت بسيج شركت ملي پالايش و پخش  متشكل از 10پايگاه در شركتهاي پالايشي به استعداد 4500نفر و 3 پايگاه ستادي مختص برادران با 1307نفر  و يك پايگاه ريحانه النبي مختص خواهران با 301نفرنيرو مي باشد . وي همچنين از تشكيل گردان 260نفري با نام سردار دلها حاج قاسم سليماني ، متشكل از گروهانهاي شهيد حججي، شهيد علي وردي و شهيد خليلي براي اولين بار در حوزه مقاومت بسيج ادارات خبر داد.

درادامه مراسم مهندس سالاری ضمن خير مقدم به بسيجيان وفرماندهان حوزه مقاومت بسيج  و مديران شركت گفت: خواستگاه بسيج از مسجد بود پس بدنه و روح بسيج معنويت است و بايد اين معنويت را حفظ كنيم، بسيج تقريبا ً چند روز بعد از تسخير لانه جاسوسي آمريكا تشكيل شد ، بنابراين نظام بسيج در كنار اين معنويت هم فساد ستيز است وهم استعمار ستيز.

حضور بسيج در مدارس و دانشگاه ها و معجزه آن در دوران دفاع مقدس، در حوزه امنيت ، در حوادث . بحرانهاي طبيعي ، واكسيناسيون و امروز در حوزه هاي بالادستي نفت و گاز ، در حوزه مخازن  و مهندسي ، در حوزه شركتهاي دانش بنيان در تراز دانشگاه هاي اول كشور در حال فعاليت هستند و بسياري از تجهيزات  مورد نياز كشور را توليد مي كند و اثر گذار است . 

وی همچنین با اشاره به وصيت امام راحل بزرگوار به مسئولين و قواي سه گانه  افزود:هرگاه با نگاه و تفكر جهادي و بسيجي وارد ميدان شديم چه در حوزه معيشت و چه در حوزه تصميم سازي و تصميم گيري ، نتيجه گرفتيم و آنجاي كه كوتاهي كرديم صدمه ديديم .ما اگر امروز نگاه امام بزرگوار و مقام معظم رهبري را نصب العين خود قرار دهيم در اين طوفان حوادث،در اين فضاي غبار آلود ، تشخيص سره از ناسره براي همه راحت خواهد بود.

وی همچنين در خصوص فتنه دشمن در حوزه امنيت انرژي گفت :در سال 88سناي آمريكا در بحث تحريم بنزين برنامه ريزي كرده بود و مي گفتند پاشنه آشيل كشور بحث بنزين است  واگر بتوانيم در اين حوزه چالش ايجاد كنيم  مي توانيم ايران را پاي ميز مزاره بياوريم كه الحمدالله با قداماتي عزيزان انجام داد اين طرح شكست خورد و توانستند در اين آزمون موفق باشند .ما طيعتاً آزمونهاي بزرگتر در اين مسير داريم  و و ظيفه ما بسيار سنگين تري برعهده داريم  و بايد به گفتار و اهداف و مسيري كه امام راحل و مقام معظم رهبري ترسيم كرده اند  گام برداريم تا بتوانيم در تراز انقلاب اسلامي عمل كرده و در تربيت مديران  ونيروي انساني و جانشين پروري موفق باشيم . 

درادامه مراسم سردار حسين يكتا نیز در خصوص حوادث اخیر کشور و نیز شهدای مدافع امنيت ،بیاناتی را ارائه نمود.

درانتهاي مراسم پدر شهيد آرمان علي وردي به بيان ويژگي هاي اين طلبه شهيد پرداخت ودر ادامه با اهداي لوح يادبود از مقام ايشان و تنی چند از همکاران بسيجي نمونه شركت تجلیل به عمل آمد.

 


٠٩:٠١ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣٢٠    /    تعداد نمایش : ٤٨٧