چاپ        ارسال به دوست

رقابت طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره) با ابر پروژه هاي جهان

طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) شازند براي رقابت در مسابقات جهاني مديريت پروژه ( سطح ابر پروژه ها) ،فوريه 2013 ، به لوزان سوئيس مي رود .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران مهندس رشيد سيديان مجري طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره) شازند با اعلام اين خبر گفت : به حول و قوه الهي در پي كسب جايزه زرين پروژه هاي برتر ايران ، نمايندگان اين طرح عظيم و ملي براي حضور در اين رقابت ها به سوئيس خواهند رفت .

وي با اشاره به جايگاه معتبرانجمن IPMA به عنوان يك نهاد پويا در عرصه مديريت دانش گفت : تمام اسناد و مدارك مورد نياز و فرم هاي مربوط به مسابقه تكميل و تحويل شده است.

وي در ادامه با تاكيد بر نقش همدلي و تلاش متخصصان ايراني و شركت هاي داخلي در اين زمينه گفت : اين موفقيت نتيجه يك كار تيمي منسجم بوده است . يقينا توان بالقوه موجود در صنعت نفت و شركت هاي داخلي بيش از اين است به گونه اي كه حتي آماده انجام كارهايي به مراتب بزرگتر از اين هستيم .

برای نمایش گزارش تصویری پروژه روی متن یا تصویر زیر کلیک کنید :

 
 

مهندس سيديان در ادامه با اشاره به حجم سرمايه گذاري انجام شده در اين پروژه عظيم پالايشي جهان و كيفيت فعاليت هاي انجام شده افزود: IPMA يا انجمن مديريت بين المللي پروژه يكي از نهاد هاي بين المللي معتبر در سطح جهان است كه از بدو تاسيس به عنوان ابزاري بسيار موثر براي گسترش ، نهادينه كردن و بالندگي مديريت دانش و تشويق به التزام عملي به اين دانش در اجراي پروژه ها مورد توجه كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه قرار گرفته است .

وي تصريح كرد : فرايند اين جايزه از يك سو به گسترش دانش و از سوي ديگر باعث پويايي اين مدل خواهد شد.

وي با بيان اينكه پروژه هاي راه يافته به مرحله نهايي در سه سطح ابر پروژه، بزرگ و متوسط مورد ارزيابي قرار مي گيرند، گفت: كليه طرح ها و پروژه هاي داوطلب كه در پياده سازي يك نظام مديريت پروژه موفق بوده و نتايج مطلوبي را كسب كرده اند با ارائه اظهار نامه كتبي آمادگي خود را براي ارزيابي و مميزي اعلام مي دارند سپس انجمن مديريت پروژه بر اساس مدل PEM به ارزيابي و مشاهده مستندات و شواهد مي پردازد.

وي گفت :طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) شازند كه براي اولين بار در كشور، تنديس زرين جايزه ملي پروژه برتر ايران را دريافت كرده است ، با توجه به ابعاد پيچيده فني و استاندار بالاي كار هاي انجام شده قطعا نظر اين انجمن را به خود جلب خواهد كرد.

ياد آور مي شود در طول سه سال برگزاري اين مسابقه تحت نظر انجمن بين المللي مديريت پروژه (IPMA) ، اين اولين بار است كه پروژه اي موفق به دريافت سطح زرين اين رقابت بين المللي شد.


٠٩:٤٩ - يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٨١١٠    /    تعداد نمایش : ١٥٣٤