چاپ        ارسال به دوست

در نشست تخصصي رؤسا و نمايندگان فناوري اطلاعات

جايگاه سازمانی فناوري اطلاعات تبیین شد

 

مدير فناوري اطلاعات و ارتباطات شركت ملي پالايش و پخش فرآورده های نفتی گفت: عملکرد سالانه واحدهای IT ارزیابی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، کوروش درودگر در نشست تخصصي رؤسا و نمايندگان فناوري اطلاعات شرکت های تابعه و پالایشی که اواسط دی ماه جاری در شركت پالايش نفت آبادان برگزار شد، به تبيين جايگاه سازمانی فناوري اطلاعات پرداخت و گفت: انجام اصلاحات در سازمان فعلي فناوري اطلاعات شركت هاي زيرمجموعه ضرورت دارد.

وی همچنین بر لزوم گسترش آموزش هاي تخصصي، استفاده بيش از پيش از تكنولوژي ويدئو كنفرانس و آموزش مجازي در راستاي صرفه جويي در هزينه‌ها و ايجاد بستر مناسب براي اشتراك اطلاعات(sharing) تاکید کرد.

مدير عمليات شركت پالايش نفت آبادان نیز  فناوري اطلاعات را به عنوان يك ابزار جهت فراهم سازي اطلاعات دقيق، صحيح و روزآمد براي تسهيل تصميم گيري مديران عنوان کرد.

فريدون جانكي افزود: محدوديت در اينترنت، تداخل وظايف و مسئوليت ها در حوزه سيستم هاي صنعتي و نبود متولي مشخص در بعضي از شركت ها در اين حوزه از مشکلات این بخش است.

وی همچنین به لزوم برقراري تعادل بين حفظ امنيت اطلاعات و استفاده از امكاناتي كه IT  فراهم مي سازد، تاکید کرد.

در ادامه این نشست گزارشی از وضعيت موجود IT ، برنامه‌هاي در حال اجرا و آتي و مشكلات موجود در این حوزه توسط رؤسا و نمايندگان شركت ها ارائه شد.

ايجاد و تكميل مراكز داده (Data Center) استاندارد، به اشتراك گذاري تجارب و سامانه‌هاي اطلاعاتي موفق، استفاده از فناوري هاي نوين مانند ويدئو كنفرانس جهت صرفه جويي در هزينه‌ها، ارتقاء امنيت اطلاعات و جلوگيري از هر گونه نفوذ و دستبرد به اطلاعات و آموزش تخصصي كاركنان IT  از نقاط برجسته در گزارش عملكرد شركت هاي زيرمجموعه بود.

همچنین تعدادي از نرم افزارهاي منتخب در حوزه مديريت فرآيندها و داشبورد مديريت نيز ارائه شد.

كمبود نيروي متخصص، محدوديت در استفاده از اينترنت به خصوص براي واحدهاي مهندسي، نابساماني در پشتيباني سيستمهاي صنعتي، عدم وجود سيستم هاي يكپارچه اطلاعاتي و بخشنامه اخير مقام عالي وزارت در خصوص منع خريد اقلام و تجهيزات رايانه‌اي بخشي از مشكلات مطرح شده در جلسه بود كه با همفكري و هم افزايي رؤسا و نمايندگان فناوري اطلاعات راه حل هايي نيز پيشنهاد شد.

 


١١:٢٤ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١١٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٧٤٨