چاپ        ارسال به دوست

در نشست مشترک مدیران سازمان تأمین اجتماعی با مدیرعامل و انجمن‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی؛

حق بیمه قراردادهای حمل و نقل مواد نفتی به ۴ درصد ناخالص کارکرد تقلیل یافت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور نحوه محاسبه حق بیمه قراردادهای حمل و نقل مواد نفتی را ابلاغ کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، جلسه امضاء و ابلاغ این بخشنامه با حضور معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی، اعضای کمیته فنی شرکت‌های حمل و نقل کشور و دبیران انجمن های صنفی تانکرداران برخی استان‌ها برگزار شد. بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی دکتر سید تقی نوربخش، حق بیمه قراردادهای حمل و نقل مواد نفتی که موضوع قرارداد توسط رانندگانی صورت می گیرد که راساً براساس قانون بیمه‌های اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر (مصوب ١٣٧٩) نسبت به پرداخت حق بیمه خویش اقدام می کنند، معادل چهار درصد (٤%) ناخالص کارکرد به انضمام بیمه بیکاری متعلقه تعیین می شود.

دکتر نوربخش در این جلسه ابلاغ این بخشنامه را نتیجه پیگیری های کارشناسی انجام شده از چند ماه قبل عنوان کرد و گفت: با این کار شاهد کاهش هزینه های مربوط به حمل و نقل مواد نفتی خواهیم بود و ماده ٤١ قانون تأمین اجتماعی با شرایط مناسب‌تری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل دعوت کرد که در فرصت باقی مانده و پیش از پایان مهلت اجرای این قانون در دهم تیر ماه نسبت به پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی‌های بیمه‌ای خود اقدام کنند تا جرائم مربوطه مشمول بخشودگی قرار گیرد.

سید محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در این جلسه از همکاری سازمان تأمین اجتماعی برای کاهش هزینه های حمل و نقل مواد نفتی قدردانی کرد و گفت: کامیون های نفت کش با هماهنگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فقط در نقل و انتقال مواد نفتی فعالیت دارند و امکان حمل بار دیگری برای آنان وجود ندارد.

وی ادامه داد: ابلاغ بخشنامه جدید سازمان تأمین اجتماعی گام بلندی در راستای برآورده شدن خواسته های رانندگان عزیز نفتکش است که این موضوع از چندین ماه قبل پیگیری می‌شد.

موسوی خواه افزود: از سال ٩٠ ماده ٣٨ قانون تأمین اجتماعی درباره شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی اعمال می‌شد، نحوه اجرای این قانون باعث افزایش هزینه های این شرکت ها شده بود که با اصلاح صورت گرفته مشکلات مربوط به نحوه اجرای این قانون برطرف شده و ما از مدیرعامل و اعضای محترم هیأت مدیره و هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی تشکر می کنیم.

حمید هاشمیان، عضو کمیته شرکت‌های حمل و نقل فرآورده‌های نفتی ایران نیز از سازمان تأمین اجتماعی و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به دلیل پیگیری های انجام شده از بیش از دو سال گذشته برای برآورده شدن خواسته شرکت‌های حمل فرآورده های نفتی تشکر کرد.وی ادامه داد: پس از پیگیری‌های فراوان امروز به نتیجه مطلوب رسیدیم و مساعدت خوبی به رانندگان انجام شد.

مهدی درخشنده رئیس هیأت امنای شرکت های حمل و نقل استان تهران از شرکت پخش فرآورده های نفتی به دلیل پیگیری های فراوان انجام شده تشکر کرد و گفت: با توجه اینکه بازنگری در نحوه محاسبه و دریافت حق بیمه ماده ٣٨ قانون تأمین اجتماعی از مدت‌ها قبل پیگیری می‌شد، مشکل ما امروز حل شد و امیدوارم در آینده رانندگان از منافع سازمان تأمین اجتماعی استفاده بهتری داشته باشند.

 


١٠:٥٦ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١١١٢٩    /    تعداد نمایش : ٩٧٣