چاپ        ارسال به دوست

همزمان با افزایش تقاضا در تعطیلات تابستان

تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس افزایش یافت

 

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش از افزایش یک و نیم میلیون لیتری تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، علیرضا صادق آبادی در حاشیه بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش تقاضای مصرف بنزین به دلیل همزمانی با ایام تعطیلات تابستانی، یک و نیم میلیون لیتر به ظرفیت تولید این پالایشگاه اضافه کردیم به طوری که میزان تولید به 27.5 میلیون لیتر در روز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فاز 3 پالایشگاه ستاره خلیج فارس از واحدهای تقطیر، تصفیه هیدروژنی نفتا و بنزین سازی و ایزومریزاسیون تشکیل شده است، افزود: واحد تقطیر به بهره برداری کامل رسیده به این معنی که روزانه 120 هزار بشکه خوراک بیشتر می تواند دریافت کند و به ظرفیت 360 هزار بشکه برسد.

صادق آبادی همچنین اظهار داشت: بعد از افتتاح فاز 2 پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط رییس جمهور، تولید بنزین این پالایشگاه به میزان  26 میلیون لیتر در روز تثبیت شده بود.

وی اظهار امیدواری کرد از ابتدای ماه آینده (شهریور ماه) این میزان به 30 میلیون لیتر در روز افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش، متوسط تولید بنزین در کشور در مرداد ماه امسال را 93 میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تفاوت میزان تولید و مصرف به اندازه ای نیست که صادرات انجام شود و مازاد تولید به ذخایر استراتژیک اضافه خواهد شد.

معاون وزیر نفت همچنین تصریح کرد: بعد از تکمیل فاز 3 پالایشگاه ستاره خلیج فارس میزان تولید بنزین در این پالایشگاه به 40 میلیون لیتر در روز خواهد رسید و ما صادر کننده بنزین خواهیم بود.

 

 


١١:١٣ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١١٢١٤    /    تعداد نمایش : ٦٩٠