صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نشست هم انديشي تخصصي روسا و مسوولين فناوري اطلاعات و حراست شركت ملي پالايش و پخش برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم انديشي تخصصي روسا و مسوولين فناوري اطلاعات و حراست شركت ملي پالايش و پخش برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ، نشست تخصصي روسا و مسئولين فناوري اطلاعات و حراست  با هدف ارائه تجارب و تبادل ديدگاه ها در محل ساختمان غدير شركت ملي پالايش و پخش با حضور روسا و مسوولين فناوري اطلاعات و حراست  شركت ها ي پالايشي و ساير شركت هاي تابعه برگزار شد.

در اين نشست كوروش درودگر مدير فناوري اطلاعات و ارتباطات به نقش مهم فناوري اطلاعات به عنوان يك ابزار مديريتي و تصميم سازي در تداوم فعاليت هاي شركت اشاره كرد و گفت: همفكري و هم افزايي بين شركت ها مهم است و ستاد براي رفع موانع و مشكلات آمادگي لازم را دارد.

همچنين مجيد فرزاد مشاور مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات گفت:  مشكلاتي كه در نشست هاي قبلي مطرح شده بود و با پيگيري هاي به عمل آمده حل شده است و ادامه برگزاري اين جلسات را مثبت ارزيابي كرد.

بر اساس اين گزارش ايرج زابلي زاده رئيس حفاظت فناوري اطلاعات و اسناد و مدارك توضيحاتي در خصوص لزوم رعايت امنيت اطلاعات هنگام استفاده از منابع اطلاعاتي بيان كرد و گفت: بعضي از كنترل ها و پيگيري ها به منظور محافظت كاركنان از آسيب هاي ناشي از نفوذ و سرقت اطلاعات توسط اشخاص غير مجاز صورت مي گيرد كه بر اين اساس واحد حراست آماده كمك به شركت ها در حوزه امنيت اطلاعات است.

در ادامه نشست، روساي فناوري اطلاعات و حراست شركت ها گزارشاتي از اقدامات و فعاليت هاي انجام شده ارائه و مسايل و مشكلات موجود و راه حل ها و پيشنهادات را بيان كردند.

در اين نشست همچنين برنامه ريزي آموزش فني و تخصصي كاركنان، لزوم بازنگري چارت سازماني و بررسي مشكلات كمبود نيروي انساني، انعكاس اطلاعات و آمار حوزه امنيت ICT تنها از طريق واحد حراست به بيرون از سازمان ، تداوم نشست هاي دوره اي ، صرفه جويي و استفاده از نرم افزار ها و سامانه هاي اطلاعاتي و پشتيبان گيري و بازگرداندن اطلاعات، پيگيري اجراي طرح امن سازي زير ساخت ها ي حياتي، تدوين برنامه راهبري در حوزه ICT و تشكيل گروهي براي پيش ارزيابي استقرار سيستم مديريت امنيت اطلاعات (ISMS) از مصوبات اين هم انديشي يك روزه بود.

 

 


١٥:١٣ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١١٠١٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨٠دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11708478
 بازدید امروز : 7476
 کل بازدید : 35071719
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 0/5000