صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بازديد معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش و هيئت همراه از طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآيند شرکت پالایش نفت لاوان


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش و هيئت همراه از طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآيند شرکت پالایش نفت لاوان

ناصر بابایی معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش، همراه با ناصر عاشوری دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش و هيئت همراه از طرح‌هاي توسعه و بهبود كيفيت شركت پالايش نفت لاوان بازديد كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی محمدعلی اخباری مدير عامل پالایشگاه لاوان  گزارش كوتاهي از فعاليت‌هاي جاري پالايشگاه و روند پيشرفت طرح بهبود فرآیند ارائه كرد

وی حفظ و استمرار توليد، دستيابي به بازارهاي جهاني، بهينه سازي مصرف انرژي و رعايت قوانين و استانداردهاي فني و زيست محيطي را از اهداف پالایشگاه لاوان برشمرد و گفت: با اجرای کامل طرح بهبود فرآيند پالایشگاه که در حال حاضر در دست اجرا و رو به پایان است کيفيت فرآورده های توليدی بر اساس استاندارد اروپا خواهد بود.

اخباری با اشاره به اهميت استمرار توليد در صنعت پالايشي كشور تصريح كرد: استفاده از توان و ظرفیت فنی  متخصصان پالايشگاه لاوان و صنعتگران داخلی براي رفع نيازهاي فني و مهندسي ، قطعات و تجهيزات موجب خودكفائي شده است.

براساس این گزارش ناصر بابایی معاون شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی در این بازدید بر تاکید بر اهداف اجرای طرح های بهبود فرآیند ، استفاده هر چه سريعتراز منافع اين طرح های ملی و تولید محصول با کیفیت گفت: این روند به نفع کشور و مردم است و موجب حفظ و صیانت از محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی است.

 همچنین عبدالهادی مطلق رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت لاوان نیز در این بازدید با اشاره به مسئوليت هاي اجتماعي در جزیره و دهکده لاوان گفت: در  اين زمینه اقداماتي مانند ايجاد اشتغال و جذب نيروهاي بومي، تامين آب شرب و گاز مصرفی اهالی جزیره و توسعه زيرساخت هاي آموزشي و مشاركت در برنامه هاي فرهنگي صورت گرفته است.
وي همچنين با اشاره به اقدامات زيست محيطي پالايشگاه گفت: توسعه فضاي سبز، كاهش ضايعات و كاهش گازهاي آلاینده خروجي به كمتر از حد استانداردهاي مورد تایید سازمان محيط زيست و اجراي طرح افزايش ظرفيت و بهبود كيفيت بنزين بر اساس استاندارد اروپا از  طرح هاي اين شركت در راستاي حفظ و صيانت از محيط زيست است.
طرح افزايش ظرفيت و بهبود فرآيند شركت پالايش نفت لاوان دارای دو فاز افزايش كمي و كيفي توليد فرآورده است كه فاز اول آن به منظور افزايش ظرفيت از 30 هزار بشكه به 60 هزار بشكه در روز به اتمام رسيده و در تيرماه 1392 به بهره برداري رسيد. با اجرای فاز دو اين طرح ظرفيت توليد بنزين معمولی به ۲ ميليون و 8۰۰ هزار ليتر ، نفت گاز 1 ميليون و 700 هزار ليتر و گاز مايع 210 تن در روز می رسد و محصولات سوخت جت به ميزان 1 ميليون ليتر و گوگرد به ميزان 30 تن در روز در شركت پالايش نفت لاوان مطابق با استانداردهاي جهاني توليد مي شود.

 


٠٨:٤٢ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٩٢٤    /    تعداد نمایش : ١٠٥٤دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11462056
 بازدید امروز : 190
 کل بازدید : 34078389
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/6250