صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نشست مشترک کمیته مشترک انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با مدیران شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک کمیته مشترک انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با مدیران شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، کمیته مشترک با حضور نمایندگان بازرگانی و شرکت های تابعه و اعضای هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امروز در شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد.موضوع خواستار مطالبات انجمن در زمینه حمایت از تولیدات داخلی در بخش های تخصصی و تامین تجهیزات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست علی زیار مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش، با تاکید بر سیاست های کلی نظام مبنی بر حمایت ویژه از تولیدات داخلی گفت: برای بررسی حمایت از رونق بخشیدن به ساخت و تولید داخل تشکیل کمیته ای در این باره ضروری است و در زمینه حمایت از توانمندهای داخلی شرکت ملی پالایش و پخش پیشتاز عمل کرده است.

علی زیار تصریح کرد: مذاکره مستقیم در خصوص حمایت ها  لازمه پیشبرد کار است و  سازندگان باید با توجه به نیاز های شرکت ملی پالایش و پخش تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور را ساخته و در اختیار شرکت قرار دهند که این موضوع باعث ایجاد اشتغال، ارتقای توانمندی های فنی و مهندسی داخلی  و عدم وابستگی به کشورهای خارجی می شود.

همچنین مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از سیزده هزار و 600 قلم کالای ساخت داخل در حوزه پالایش و پخش کد طبقه بندی دریافت، کرده اند گفت: بر اساس بانک اطلاعاتی این تعداد کالا ها برای بار اول کد طبقه بندی دریافت کرده اند که بسیاری از این تجهیزات دارای ارزیابی کیفی عام و ارزیابی فنی و بازرگانی هستند.

در این نشست همچنین موضوع یکسان سازی روش قراردادی انجمن سازندگان صنعت نفت با شرکت های چهارگانه وزارت از جمله پالایش و پخش مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت و قرار شد در جهت یکسان سازی این روش های قراردادی با نظر و مشارکت امورحقوقی قرارداد ها و کمیسیون مناقصات، از این پس قراردادها منعقد شوند.

بر اساس این گزارش رضا خیامیان رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت هم در نشست امروز با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش تاکنون تعامل خوبی با سازندگان داخلی داشته گفت: سازندگان داخلی ساخت تجهیزات خارجی را با کیفیت بالا و به صورت رقابتی با شرکت های بین المللی دارند و در بسیاری از موارد امکان ساخت و تامین کالا با زیر قیمت مشابه خارجی هم وجود دارد.

خیامیان اضافه کرد : نمونه اخیر این صرفه جویی ارزی در پالایشگاه اصفهان انجام شد که یک شرکت داخلی که شریک خارجی دارد با پالایشگاه اصفهان برای ساخت لوله های ریفرمری ( لوله های کوره ای هیدروژن ) مورد نیاز پالایشگاه با 40 درصد زیر قیمت قراردادی را منعقد کرد.

در پایان نشست دبیرخانه انجمن ساخت تجهیزات داخل صنعت نفت گزارشی از روند فعالیت خود در تامین و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت ارایه کرد که بر اساس این گزارش بیش از 70 درصد تجهیزات صنعت پایین دستی نفت در خطوط لوله و پالایشگاه هاتوسط سازندگان داخلی تامین و تجهیز شده است.


١٤:٢٨ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٩٢٣    /    تعداد نمایش : ٩٢٩دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11462029
 بازدید امروز : 90
 کل بازدید : 34078289
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/4681