صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مهر ماه آخرین مهلت دارندگان خودروهای سنگین درون شهری برای دریافت سهمیه نفتگاز/ صرفه جویی 3 میلیارد لیتری نفتگاز با اجرای طرح پیمایش


  چاپ        ارسال به دوست

مهر ماه آخرین مهلت دارندگان خودروهای سنگین درون شهری برای دریافت سهمیه نفتگاز/ صرفه جویی 3 میلیارد لیتری نفتگاز با اجرای طرح پیمایش

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: سهمیه نفتگاز خودروهای سنگین درون شهری که تا مهر ماه در سامانه وزارت کشور ثبت نام نکنند، کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش  و پخش، مهندس منصور ریاحی صبح امروز (شنبه 17 تیر ماه 96) در نشست با اصحاب رسانه، با بیان اینکه حدود 830 هزار خودروی سنگین در کشور فعال هستند، گفت:  از این میزان  نزدیک به 500 هزار خودرو در محدود درون شهری فعال هستند که تاکنون فقط 200 هزار تای آنان در سامانه ثبت نام،ساماندهی و تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل درون شهری و حومه ای وزارت کشور (utcms.ir) به منظور بهرمندی از سهمیه نفتگاز بر مبنای طرح پیمایش ثبت نام کرده اند.

وی بر ضرورت ثبت نام 300 هزار متقاضی باقی مانده تاکید کرد و افزود: سهمیه دارندگان خودروهای سنگین دورن شهری که تا مهر ماه در این سامانه ثبت نام نکنند کاهش می یابد.

کاهش بالغ بر 7 میلیون لیتری مصرف نفتگاز با اجرای طرح پیمایش

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه طرح پیمایش از مهر ماه سال 94 اجرایی شد، افزود: طرح تخصیص نفتگاز بر اساس پیمایش، یکسال پس از ابلاغ مصوبه دولت در تاریخ 14/11/1393 و پس از آماده شدن زیر ساخت ها و همچنین طراحی سیستم IFAM که توسط متخصصصان شرکت ملی پخش و با الهام از عملکرد سامانه هوشمند سوخت در بحث بنزین، اجرایی شد.

وی افزود: قبل از اجرای طرح پیمایش،120 میلیون لیتر نفتگاز  تخصیص می یافت که از این میزان چیزی حدود 51 میلیون لیتر در روز مصرف می شد این در حالی است که در مدت زمان حدود 22 ماه از اجرای این طرح روزانه 67 میلیون و هشتصد هزار لیتر در روز به این امر تخصیص می یابد که از این میزان 42.5 میلیون لیتر برداشت می شود. 

لازم به توضیح است منظور از تخصیص 120 میلیون لیتر نفت گاز، اعتباری است که در کارتهای سوخت صاحبان این خودرو ها شارژ می شد که تنها 51 میلیون لیتر آن مصرف و مابقی سهمیه سر ماه سوخت می شده است.

ریاحی میزان صرفه جویی روزانه مصرف نفتگاز از زمان اجرای این طرح را بالغ بر 7 میلیون لیتر عنوان و تصریح کرد: چیزی در حدود 3 میلیارد لیتر صرفه جویی در مصرف این فرآورده در طی این مدت حاصل شده است.

وی مبلغ حاصل از این صرفه جویی را 3 هزار و 100 میلیارد تومان بر اساس قیمت صادراتی 1070 تومان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در ادامه با اشاره به اینکه این شرکت در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی اقدامات زیاد و موثری انجام داده است، گفت: سامانه جامع پیمایش، طرح دیسپچینگ، نصب دوربین های پلاک خوان، سامانه تجارت آسان، پایانه برخط فرآورده های نفتی و طرح فروش مرزی را از اقدامات مهم شرکت ملی پخش برای به حداقل رساندن قاچاق نفتگاز در کشور برشمرد.

 

 

 


١٢:٥٥ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧٤٩    /    تعداد نمایش : ١٠٢٩دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11101019
 بازدید امروز : 1234
 کل بازدید : 32767990
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/4062