صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > صرفه جوئي بيش از 16 ميليارد تومانی در شركت پالايش نفت اصفهان


  چاپ        ارسال به دوست

در سال1395 توسط متخصصان داخلي صورت گرفت

صرفه جوئي بيش از 16 ميليارد تومانی در شركت پالايش نفت اصفهان

 

در سال گذشته، تعداد 326 قطعه یدکی با تيراژ 32 هزار عدد  و صرفه جويي بالغ بر 161 ميليارد ريال در واحد پشتيباني ساخت داخل شركت پالايش نفت اصفهان توليد شد.

رئيس پشتيباني ساخت داخل  شركت پالایش نفت اصفهان با بيان اينكه تعداد اقلام ساخته شده  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 11 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: در  اين مدت موفق به ساخت تعداد زيادي از انواع قطعات يدكي دستگاه هاي پالايشي  شده ايم  كه اين نشان از تخصصِ و همت صنعتگران ايراني توانمند و پر تلاش دارد.

 محمد علي صفري افزود: در سالي كه گذشت ساخت قطعات يدكي با استفاده از توانمندي هاي سازندگان داخل كشور  بالغ بر 18 ميليارد ريال،  هزينه داشت و اين در حالي بود كه اگر مي خواستيم نياز خود را از خارج كشور تامين نمائيم مي بايست بيش از 179ميليارد ريال هزينه مي كرديم.

وي افزود: اين واحد از سال 1380 شروع به كار نموده و در زمينه تامين قطعات دستگاه هاي پالايشي و به ويژه ماشين آلات دوّ ار از قبيل توربين، پمپ، كمپرسور، چرخ دنده و ... تا كنون فعاليت کرده است.

صفري همچنين اعلام کرد: تمركز و اولويت واحد تحقيق و ساخت داخل كشور با تكيه برتوانمندي صنعتگران و متخصصان اصفهان  بوده و حدود 70 درصد قطعات از اين طريق توليد و در فرآيند عملياتي قرار گرفته است.

رئيس پشتيباني ساخت داخل با بيان اينكه در حال حاضر با بيش از 470 شركت سازنده داخلي ارتباط داريم، گفت: تا كنون با  اين روش ساخت قطعات بسيار مهم و ارزشمندي انجام گرفته كه حتي با نمونه هاي خارجي قابل رقابت هستند.  به بياني ديگر با وجود تحريم هاي ظالمانه و جهت دارصورت گرفته عليه كشور عزيزمان ايران، شرايط مطلوبي فراهم آمده تا ما بيش از گذشته بر توانمنديهاي متخصصان و سازندگان داخلي تكيه كنيم و تحريم تبديل به فرصت جهت خودكفائي و قطع وابستگي در كليه امور و پيشرفت شده است.

 


١٠:٣٤ - يکشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٦٥٧    /    تعداد نمایش : ١٣٥٢دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11101039
 بازدید امروز : 1258
 کل بازدید : 32768014
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/4218