صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فردا، آخرین مهلت ثبت نام خودروهای نفت گاز سوز درون شهری /ذخایر بنزین کشور بسیار مطلوب است


  چاپ        ارسال به دوست

فردا، آخرین مهلت ثبت نام خودروهای نفت گاز سوز درون شهری /ذخایر بنزین کشور بسیار مطلوب است

 

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از ذخایر بسیار مناسب کشور در بخش توزیع سوخت در نوروز خبر داد و گفت: در حال حاضر بالغ بر یک میلیارد لیتر ذخیره بنزین داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی صبح امروز (شنبه 21 اسفند 95) در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به متوسط 12 میلیون لیتری واردات بنزین از ابتدای امسال تاکنون، از ذخایر بسیار مطلوب کشور در بخش توزیع فرآورده بالاخص بنزین خبر داد.

وی با اشاره به صادرات پایدار 400 هزار بشکه ای فرآورده در سال 95، آن را معادل 63 میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این میزان فرآورده از طریق دریا صادر شده است.

به گفته این مقام مسئول با ظرفیت جدیدی که برای تخلیه فرآورده در جنوب کشور فراهم خواهد شد، امیدواریم صادرات روزانه 550 تا 600 هزار بشکه ای فرآورده در سال 96 محقق شود.

ریاحی میزان صادرات فرآورده شامل نفتگاز، نفت سفید، LPG، گوگرد و ATK در بخش خشکی را نیز  حدود 298 هزار تن اعلام کرد.

 

عملکرد توزیع و مصرف فرآورده در سال 95

مدیر عامل شرکت ملی پخش در ادامه سخنان خود میانگین مصرف بنزین در سال 95 را 74 میلیون و 200 هزار لیتر اعلام کرد و گفت: این فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5.1 درصد رشد داشته است.

ریاحی میانگین مصرف روزانه نفتگاز در بخش حمل و نقل را 45 میلیون لیتر و غیر حمل و نقل را 36 میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این فرآورده نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش 2.6 میلیون لیتری همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین مصرف روزانه نفت سفید 8 میلیون لیتر بوده است، افزود: در مصرف این فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش  7.5 درصدی روبرو بوده ایم.

ریاحی میانگی توزیع مصرف گاز مایع را روزانه 11 میلیون لیتر اعلام و از رشد 1.7 درصدی این فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه میانگین مصرف امسال کشور در نفت کوره 14 میلیون بوده است، افزود: این فرآورده نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش 46.2 میلیون لیتری برخوردار بوده است.

وی همچنین میانگین روزانه مصرف سوخت هواپیمایی (ATK) و CNG را به ترتیب 5 میلیون لیتر  و 21 میلیون متر مکعب اعلام و از رشد 5 درصدی این دو فرآورده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

زمستان پرچالشی داشتیم

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه امسال با زمستان پرچالشی در بخش توزیع سوخت دست و پنجه نرم کردیم، تصریح کرد: با هماهنگی های خوب در مجموعه وزارت نفت و هدایت و راهبری وزیر محترم نفت خوشبختانه از بحران احتمالی در توزیع سوخت جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال در بخش توزیع سوخت هیچ مشکلی نداشتیم، افزود: در ماه های آذر، دی و بهمن امسال شرایط بسیار سختی را در تامین سوخت به دلیل قطعی گاز ترکمنستان و موج سرمای شدید در کشور متحمل شدیم به طوریکه از ابتدای آذر تا پایان بهمن 2 میلیارد و 735 میلیون لیتر سوخت نیروگاه ها را تامین کردیم در حالیکه نفتگاز تحویلی در هشت ماهه ابتدایی امسال 2 میلیارد و 66 میلیون لیتر بوده است.

 

تایید 43 شرکت صاحب صلاحیت(برند)

مدیرعامل شرکت ملی پخش گفت: با اقدامات خوبی که در مجموعه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام شده است تاکنون صلاحیت 43 شرکت صاحب صلاحیت مورد تایید قرار گرفته است.

وی شرکت های پالایش نفت تهران، اصفهان، تبریز و شیراز را از جمله شرکت های نام آشنا در طرح برندینگ عنوان کرد.

ریاحی با بیان اینکه طرح برندینگ طرحی جدیدی است که دوران طفولیت خود را در کشور می گذارند، گفت: عملیاتی شدن این طرح یک موفقیت استراتژیک را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح نیاز به حمایت بیشتر در حوزه فرهنگ سازی، اجتماعی و حتی سیاسی دارد.

به گفته وی چهار شرکت صاحب برند از اول بهمن رسما شروع به کار کرده اند و سه شرکت نیز از روز جاری مجوز فعالیت خود را رسما اخذ می کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش در ادامه از ایجاد شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت هواپیما خبر داد و افزود: دستورالعمل اجرایی این طرح تدوین و 3 فراخوان در روزنامه های کثیر الانتشار به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح کشور به 7 خوشه تقسیم شده است، افزود: یکی از این خوشه ها به صورت پایلوت  در سال جدید عملیاتی خواهد شد.

 

فردا، آخرین مهلت ثبت نام خودروهای نفت گاز سوز درون شهری

مدیر عامل شرکت ملی پخش گفت: تمام خودروهای درون شهری که سوخت نفتگاز استفاده می کنند تا پایان وقت اداری فردا (یکشنبه 22 اسفند) فرصت خواهند داشت نسبت به ثبت نام در سایت WWW.UTMCS.IR ثبت نام کنند.

ریاحی افزود: از ابتدای سال جدید، طرح پیمایش برای خودروهای نفتگاز سوز درون شهری اعمال خواهد شد و سهمیه خودروهایی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نکنند کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه از صرف جویی روزانه 8 تا 9 میلیون لیتری نفتگاز در بخش حمل و نقل برون شهری با اجرای طرح پیمایش خبر داد و گفت: از زمان شروع طرح یعنی مهر ماه سال 94 تاکنون (515 روز)، 3 میلیارد و 700 میلیون لیتر نفتگاز معادل 4 هزار میلیارد تومان سود نصیب کشور شده است.

ریاحی نصب GPS  را  مرحله بعدی اجرای طرح پیمایش عنوان کرد و افزود: با نصب GPS، سوخت بر اساس عملکرد تحویل خواهد شد.

 

 

 

 


١٢:٥٩ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٦٣٠    /    تعداد نمایش : ١٨٤٧دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11029153
 بازدید امروز : 9848
 کل بازدید : 32514768
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/5000